SALON WITO JEST OTWARTY

Zapraszamy jak zawsze!

 

 

15 grudnia 2019

Granat - jak wykorzystać modny kolor we wnętrzach?

Granat pewnym krokiem wkracza do naszych wnętrz. Jak użyć tak mocnej i wyrazistej barwy, by stworzyć modną, elegancką aranżację i nie przytłoczyć otoczenia?

Instytut Pantone ogłosił kolorem roku 2020 Classic Blue 19-4052. Po optymistycznej, ciepłej i jasnej barwie Living Coral 16-1546 z 2019 roku, mocno nasycony, głęboki i elegancki kolor to wielka niespodzianka dla projektantów wnętrz. Dość ciekawe jest uzasadnienie tego wyboru. Spokojna, klasyczna barwa głębi oceanów i wieczornego nieba przeciwstawiana jest technologicznemu pędowi, za którym często nie nadążamy. Granat ma nas skłaniać do refleksji oraz przemyśleń, poszerzać perspektywy, które jak bezkresne, wieczorne niebo są nieskończone.

To tyle z opisu Instytutu Pantone. My uzupełniamy go naszą opinią. Granat to klasyka, elegancja i styl. Bez względu na to, czy współtworzy aranżację reprezentacyjnego salonu, czy dziecięcego pokoju, zawsze zwraca na siebie uwagę. A jeśli zostanie użyty w zręczny sposób, zachwyca swoim pięknem.

 

Zaborczy granat, czy elegancki barwny motyw?

Nieumiejętnie użyty granat może przytłoczyć przestrzeń i sprawić, że będziemy się w niej czuli źle. Dlatego, decydując się na ten intensywny kolor, warto trzymać się zasady, by

zestawiać granat z rozświetlającymi go akcentami. Trzy propozycje zestawień, które chcemy przybliżyć to styl marynistyczny, styl śródziemnomorski oraz klasyczny.

 

Styl marynistyczny - granat i biel

Bezpieczne, bo sprawdzone od lat jest połączenie granatu z bielą. Efekt tego zestawienia wykorzystywany jest w stylu marynistycznym. To styl, który świetnie sprawdza się w pomieszczeniach dla dzieci i młodzieży, a także w sypialniach, na tarasach, czy w łazienkach.

Podstawowe zestawienie barw w stylu marynistycznym to połączenie bieli, granatu, turkusu i szarości. Do tak skonstruowanej palety dodajemy przełamujące monotonię akcenty w kolorze ostrej czerwieni lub pomarańczu.

 

Granat we wnętrzach w stylu marynistycznym

 

W pomieszczeniach nie powinno zabraknąć marynistycznych motywów i deseni - pasów oraz kotwić.

Dodatki do wnętrz w stylu marynistycznym kojarzą się z morzem, wypoczynkiem i relaksem. Kto planuje zmienić wystrój pomieszczenia i nadać mu nieco marynistycznego wyrazu, powinien wykorzystać zbliżające się wakacje do poszukiwań niezbędnych rekwizytów w nadmorskich kurortach. Idealnie sprawdzą się tu kotwice, liny, okręty, grafiki z mapami świata, muszle, kawałki drewna, etc.

 

Poduszki z tkanin naturalnych w stylu marynistycznym

Warto poświęcić parę słów tkaninom stosowanym w aranżacjach w klimacie marynistycznym. Staramy się wykorzystywać naturalne tkaniny, takie jak len i bawełna, które doskonale pasują do drewnianych mebli i podłóg. 

 

Styl śródziemnomorski

Styl śródziemnomorski jest pokrewny do marynistycznego. Wykorzystuje się w nim również łączenie granatu z bielą jest styl nadmorski, z tym, że widoczna jest tu zdecydowana przewaga bieli nad innymi barwami. Natomiast granat jest uzupełniany turkusem.

 

granatowe dodatki we wnętrzach w stylu śródziemnomorskim

 

We wnętrzach hołdujących śródziemnomorskim klimatom stosuje się mniej dodatków ściśle marynistycznych. Również pasy, tak mocno eksploatowane w aranżacjach marynistycznych, są mniej widoczne. Wszechobecna jest natomiast zieleń i motywy roślinne. 

 

Zielone i granatowe ozdoby w śródziemnomorskim klimacie

 

Aranżacje są niezwykle lekkie, pełne światła i powietrza.

Biel i granat w saloniku w stylu śródziemnomorskim

 

Glamour - granat ze srebrem lub złotem

Bardzo efektowne połączenie stonowanego granatu ze srebrem lub złotem doskonale wypełni salonową sypialnianą przestrzeń. Według nas zestawiania tych kolorów idealnie pasują do sypialni.

 

Granatowe dodatki w sypialni w stylu glamour

 

Materiały stosowane w luksusowych wnętrzach to połyskujące tkaniny o mięsistej lub aksamitnej fakturze, brokaty, kryształy, mnóstwo szkła, złota i srebrna.

 

 

Potrzebujesz więcej inspiracji? Serdecznie zapraszamy do salonu meblowego Wito.

 

ul. Szmaragdowa 6, Żary

Godziny pracy:

pn - pt   9:00 - 18:00

sb 09:00 - 14:00

Created with Loobinoo

© 2019 Wito meble

Pozostańmy w kontakcie